Opłaty
Wynagrodzenie notariusza
Wysokość taksy notarialnej ustalana jest każdorazowo indywidualnie z uwzględnieniem następujących czynników: rodzaju czynności notarialnej, wartości przedmiotu tej czynności oraz przewidywanego nakładu pracy.
Porady i konsultacje związane z zamierzoną przez Państwa czynnością notarialną są zawsze nieodpłatne. Podczas rozmowy ustalimy dokładny stan faktyczny i prawny, w możliwie przejrzysty i zrozumiały sposób wyjaśnimy wszelkie wątpliwości i odpowiemy na Państwa pytania. Następnie przedstawimy możliwe w danej sytuacji rozwiązania, opisując ich skutki prawne, co pomoże Państwu wybrać najlepsze z nich.
Opłaty publicznoprawne
- opłaty sądowe – pobierane na podstawie i w wysokości określonej w ustawie z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (art. 42- 48)
- podatek od czynności cywilnoprawnych – pobierany na podstawie i w wysokości określonej w ustawie z dnia 9 września 2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych
- podatek od spadków i darowizn – pobierany na podstawie i w wysokości określonej w ustawie z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn
Zwolnienia od opłat
W celu wyliczenia całkowitych kosztów danej czynności prosimy o – osobisty, telefoniczny lub za pomocą poczty elektronicznej- kontakt z Kancelarią.
Kancelaria akceptuje płatności:
- gotówką
- przelewem (po wcześniejszym uzgodnieniu, udostępniamy także stanowisko komputerowe)
- taksy notarialnej brutto bez jakichkolwiek prowizji kartami płatniczymi (Visa, Mastercard), a także BLIKIEM